Саджанці ягідних кущів

Серед незвичайних екзотичних плодів на прилавках магазинів приваблює помело. Виростити його вдома складно, але в деяких терплячих ентузіастів це виходило. Якщо пощастить, повноцінне дерево сформується приблизно на 5 років життя. Культура зростає і розвивається повільно, потребує гарного догляду. Коли садівника не лякають труднощі і йому дуже цікаво, як виростити помело в домашніх умовах, перед посадкою кісточки потрібно ознайомитися з рекомендаціями щодо догляду за рослиною. Саджанці ягідних кущів ви можете замовити тут https://sadubykovunu.com.ua/ru/sazhency-fruktovyh-i-plodovyh-derevev/.

Саджанці ягідних кущів

Загальні відомості про культуру

Помело багато хто вважає гібридом, що вкрай невірно. Насправді, це окремий вид цитрусу, який використовують селекціонери для своїх робіт. Наприклад, методом схрещування культури з білим грейпфрутом отримали цитрусовий помеліт.

Що стосується самого помело, то в природі дерево виростає заввишки до 15 м. Крона утворює величезну кулю, вкриту великим листям. Цвітіння одиночне або суцвіття по 2-10 штук білого забарвлення. Розмір квіток невеликий. Діаметр кожного екземпляра не перевищує 7 мм. Тривалість плодоношення затягується до 7 місяців. Плід виростає величезний. На прилавках магазинів найчастіше продається помело вагою до 2 кг. У разі тропіків окремі екземпляри здатні набирати масу до 10 кг. Подібних рекордів дерево помело в домашніх умовах не дасть. Якщо пощастить із плодами, то вони будуть набагато меншими за розміри.

Цитрус зростає кулястої форми. Плід з одного боку заокруглений, а з другого його кінець злегка витягнутий. Нагадує він величезну грушу. Шкірка товста, щільна, але її легко чистити. Забарвлення оболонки складається з жовтих, зелених відтінків. М'якуш як у апельсина поділений часточками, але вони великі. За кольором буває вона біла та червона, що залежить від сорту. М'якуш складається з товстих волокон, які легко розділяються при розламуванні. Смак солодкуватий, соку менше, ніж у апельсина. У часточки міститься насіння. Дозрівання цитрусу починається приблизно з початком лютого.

Саджанці ягідних кущів

Технологія вирощування помело

Якщо з'явилося бажання виростити помело з кісточки в домашніх умовах, спочатку вирушають до магазину за покупкою плода. Цитрус вибирають стиглий. Зробити це складно через товсту шкірку, тому найчастіше доводиться сподіватися, що пощастить.

Пророщування насіння

Витягнуте з часточок насіння промивають чистою водою. Зазвичай вони спочатку сухі, тому що плід не соковитий. Спочатку промиті зерна розсипають по глибокій тарілці, де дно застелене тканиною. Вона має добре поглинати воду. Насіння витримує 16 годин, після чого розкладають на іншій тарілці. Зверху вимочені зерна накривають мохом, ставлять на пророщування. Температуру повітря підтримують близько 25оС. Після прокльовування паростків насіння готове до посівів.

Как вам статья?

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Оленевка (Крым)
Добавить комментарий