Чи можна дешево купити шкільні меблі? Досвід НУШ
Одним із найперших нововведень НУШ стало докорінне оновлення матеріально-технічного забезпечення навчальних приміщень початкових класів. Класичні меблі для кабінету відійшли в минуле — класи стали яскравими, сучасними, з одномісними партами, кольоровими стінками, меблями для зберігання дидактики й інтерактивними дошками.
З наступного року реформа продовжиться в середній школі, що також неминуче вплине на стан та зовнішній вигляд предметних кабінетів, меблів для методичного кабінету та вчительської. Тож саме час проаналізувати основні труднощі та виклики в підборі меблів для навчальних закладів, щоб уникнути типових помилок при підборі меблів для школярів 5-9 класів.
Меблі для шкільних кабінетів: сучасний стан і плани на майбутнє
Для того, щоб відповідати вимогам нової української школи, практично всі заклади середньої освіти вже купили меблі для початкових класів згідно з рекомендаціями МОН.
Приклад того, як виглядають у наш час меблі для шкіл та дошкільних навчальних закладів, можна переглянути за посиланням. А вимоги до основних параметрів та інших характеристик меблів для школи доступний до ознайомлення в наказах МОН, що стосуються оснащення шкільних кабінетів, STEM-лабораторій і матеріально-технічного забезпечення інклюзивного навчання.
Як купити меблі для школи: основні вимоги
Оснащення кожного кабінету має свою специфіку. Але зараз пропонуємо пригадати загальні характеристики, які повинні бути притаманні всім дитячим меблям без винятку: і за правилами НУШ, і для дотримання техніки безпеки. Немає значення, плануєте купити меблі для початкових класів, купити меблі для кабінету STEM у старшій школі чи придбати меблі для дошкільних навчальних закладів, — обов’язково зверніть увагу на наступне:
- Яка якість матеріалів, що використовувалися для виготовлення меблів?
Якщо виробник стверджує, що використовував лише екологічну сировину та нетоксичні фарби для покриття, то він не забариться підтвердити свої слова відповідними сертифікатами походження.
- Чи не занадто низька ціна?
Спокуса зекономити на шкільних меблях і купити дешево досить поширена, тому саме на неї розраховують деякі недобросовісні продавці. Зрозуміло, що кожному вчителю хочеться оптимізувати бюджет, виділений на оснащення кабінету, та придбати за ті самі кошти якомога більше обладнання для навчання. Але якісні меблі дешево не придбати — як мінімум тому, що навіть собівартість дитячих меблів, виготовлених з дотриманням стандартів якості, вже досить висока. Тож якщо бажаєте трохи заощадити, краще знайти інші способи економії. Наприклад, купити меблі трансформери замість звичайних нерегульованих за висотою парт: діти зможуть користуватися ними протягом усього часу навчання в початкових класах і не доведеться щороку купувати нові меблі в школу.
- Чи достатньо мобільними є нові меблі?
Важливою умовою навчального процесу в новій українській школі є часта зміна видів діяльності, швидке трансформування роботи в парах у груповий проєкт, а потім – в індивідуальне виконання завдання. Щоб забезпечити вчителю можливість працювати в обраному ритмі, меблі повинні бути мобільними, компактними та досить легкими, щоб вільно пересувати їх приміщенням, виносити на вулицю та групувати в осередки. Звісно, таких габаритних меблів як стінки це не стосується. А от парти, стільці, пуфи, лавки тощо повинні відповідати цій вимозі.
- З якого матеріалу вони виготовлені?
Щоб максимально полегшити конструкцію, при виготовленні сучасних дитячих меблів використовується багато пластикових елементів (на відміну від традиційних металевих і дерев’яних). Пластик є дуже міцним і стійким до пошкоджень, тому витримує значні навантаження, а сама парта чи стілець з такого матеріалу я значно легшою. Це нововведення часто бралося під сумнів у перший рік впровадження НУШ: хто ж купить якісні меблі для дітей з китайського пластику. Але щойно школи зрозуміли різницю між дешевою одноразовою підробкою та високоякісним пластиком — недовіра зникла. І тепер легкі та яскраві пластикові столи та стільчики усіх форм і розмірів можна побачити й серед меблів для дошкільних закладів, і серед оснащення кабінетів нової української школи.
- Чи витримають меблі значне навантаження?
Якщо ви обираєте парти для школярів, то лише пластику в складі меблів буде недостатньо. Шкільним меблям потрібна міцна та витривала конструкція, а отже обов’язковим є металевий корпус. Для дитячих меблів, що купуються для домашнього використання, ця вимога не обов’язкова. А от шкільні парти, за якими активні та непосидючі школярі щодня навчаються, стрибають, перехиляються, повинні бути дуже надійними.
Які види меблів потрібні для школи
Через те, що увага вчителів, батьків і навіть ЗМІ була привернена до особливостей закупки нових для пострадянської школи одномісних парт, меблі для НУШ переважно асоціюються саме з комплектами учнівських меблів. Але насправді цей перелік значно ширший: адже до нього входять і м’які безкаркасні меблі та пуфи, і вчительські меблі, й обладнання для спортивних куточків, і спеціалізоване реабілітаційне обладнання для інклюзивної освіти, і навіть медичні меблі, купити які потрібно для облаштування медпункту або пункту контролю температури на вході в школу. Українські школи також потребують практично повного оновлення меблів для холу, шкільного гардероба, їдалень і зон відпочинку або очікування.
Через незвичні конструкції та особливості застосування нових меблів, іноді буває складно правильно вписати їх у шкільні приміщення та скомбінувати між собою в правильні модулі. Тому краще звертайтеся до партнерів, що мають у цьому значний досвід. Наприклад, компанія B-Pro — один із провідних українських виробників і постачальників товарів для школи — запропонує вам не лише величезний асортимент меблів для будь-якого кабінету, а й допомогу в організації закупівель, доставці, монтажу та установки. За деталями телефонуйте: (044) 353-33-77.
Как вам статья?