Варто пам’ятати, що продавець зможе дати правильну інформацію щодо відповідності деталей лише за повною назвою планшета. Звичайно, перед тим, як забирати запчастину собі, слід перевірити її стан.
Я вже розповідав про пристрій планшетника, а зараз я розповім про те, як можна замінити у нього дисплей, стекла для планшетов.
Йтиметься все про той же планшет Ritmix RMD-825. За словами власника, апарат перестав нормально працювати після падіння.
Ситуація не унікальна і, напевно, багато хто з нею стикався. Особливо якщо пристроєм користуються маленькі діти.
Після падіння на екрані планшета замість яскравого зображення стали відображатися смуги.
І хоча планшетник дешевий, було ухвалено рішення про заміну дисплея. На його шлейфі та корпусі було виявлено серійний номер – GL080001T0-50 V1.
Як відомо, одна з основних проблем при заміні несправного дисплея планшета — це знайти йому заміну. Крім цього, бажано, щоб ціна його була якнайменша. Інакше ремонт стає нерентабельним.
Пошук заміни я почав із сайту Aliexpress.com – там можна знайти величезний асортимент комплектуючих. Шукав за номером, який вказаний на корпусі та гнучкому шлейфі – GL080001T0-50 V1.
Під час пошуку варто звернути увагу на ревізію. Якщо в позначенні є написи REV 1.0, REV 2.0, то підбирати дисплей потрібно саме ревізії, яка вказана на маркуванні оригіналу. Якщо помилитися з такою «дрібницею», то можна придбати запчастину, яка не підійде до пристрою.
У знайденій мною позиції була вказана інша модель планшета (Newsmy T9 Tablet), але номер моделі, зовнішній вигляд гнучкого шлейфу і кількість його контактів збігався з оригіналом.
Після отримання посилки виявили кілька відмінностей від оригінального дисплея. По-перше, номер на корпусі відрізнявся від того, що було вказано на шлейфі. Замість GL080001T0-50, було GL080001T2-50. Як виявилося, відмінність від оригіналу полягала не тільки в розмірах металевої рамки, а й у тому, що висновки для підключення підсвічування – «BACK LIGHT» – виконані у вигляді тонкоплівкових контактів, запаяних на основний шлейф.
У оригінального дисплея висновки для запиту підсвічування екрану виконані у вигляді окремих провідників, що виходять збоку.
А ось оригінальний шлейф. Як бачимо, шлейф від підсвічування на нього не запаяний.
Після звіряння зі схемою, виявилося, що висновки підсвічування екрану підключаються до одних і тих контактів роз’єму. Тобто вони взаємозамінні.
Незважаючи на відмінності, куплений екран справно запрацював після тестового підключення.
Заряджання…
Сама процедура заміни потребує акуратності. Справа в тому, що на рамку дисплея наклеєний двосторонній скотч, а сам він зафіксований пластиковими клямками. Тому потрібно дуже обережно «віджати» його від корпусу і не зіпсувати сенсорну панель (тачскрін або дигітайзер).
Так як металева рамка нового дисплея виявилася меншою за оригінал (при однаковому розмірі екрана), то його довелося довго позиціонувати щодо сенсорної панелі. Потім його положення було зафіксовано за допомогою крапель термоклею та двостороннього скотчу.
Як ми переконалися, замінити екран на планшеті можна досить просто. Однак при підборі дисплея на заміну слід уважно порівняти його з оригіналом, який встановлений у планшеті. Потрібно звернути увагу на зовнішній вигляд шлейфу, його висновків, маркування, фізичні розміри рамки, а також ревізію виробу.
Как вам статья?